Komputer

Z Internetu korzystaj z głową. Dbaj o zdrowie!

− Nastolatki są coraz bardziej uzależnione od Internetu, a skutki tego zjawiska są dramatyczne − doszli do wniosku badacze z Uniwersytetu Chung-Ang z Korei Południowej, którzy przeanalizowali kwestionariusze wypełnione przez 29 811 uczniów szkoły średniej w wieku 16-18 lat.
 
W ramach badania na temat ryzykownych zachowań u młodych ludzi (Korea Youth Risk Behavior Web-Based Survey) zebrano m.in. dane dotyczące korzystania przez uczniów z internetu nie w celu tradycyjnego uczenia się, a także informacje na temat ich szeroko rozumianego zdrowia psychicznego.
 
DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD MATERIAŁEM WIDEO:
 
{source}<iframe width="853" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/mo6qDnocB8k" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>{/source}
 
Badani uczniowie - jak podaje portal Niezalezna - spędzali średnio ponad trzy godziny dziennie w internecie z powodów innych niż nauka, a najwięcej z internetu korzystali uczniowie niższych klas, dziewczęta, uczniowie z biedniejszych rodzin oraz uczniowie ze słabymi wynikami w nauce.
 
− Po uwzględnieniu różnych danych demograficznych, okazało się, że nastolatki spędzające mniej czasu w internecie były w ogólnie lepszym stanie zdrowia, odczuwały mniejszy stres, mniej smutku i rzadziej miały myśli samobójcze, w porównaniu z rówieśnikami, którzy więcej czasu spędzali w sieci − informuje Niezalezna.
 
Zdaniem koreańskich naukowców, aktywne działania i wsparcie oraz interwencje są konieczne, by zredukować stres i uczucie smutku w badanej grupie wiekowej. Badacze stoją na stanowisku, że ważną rolę mogą w tym przypadku odegrać m.in. programy promujące zdrowe korzystanie z internetu.
 
Social media
 
CZYTAJ TAKŻE:
 
 
__________
oprac.: kjp
źródło: portal Niezalezna
zdjęcie: Pixabay
Fixed Bottom Toolbar