Siewca.pl – powstał nowy portal dla rodzin z wartościami
Zdjęcie: Pexels.com

Siewca.pl – powstał nowy portal dla rodzin z wartościami

Siewca.pl to nowy portal dla rodzin z wartościami, którego filarami są Wychowanie - Wiara – Edukacja. Uruchomienie go w okresie wakacyjnym zakłada, że zawarte na portalu treści zwłaszcza teraz mogą się przydać całym rodzinom.

 

KADR logo Siewca


Wsparcie dla rodziców i nauczycieli, dbałość o małżeństwa

W obliczu wielu trudnych wyzwań, przed jakimi staje współczesna rodzina, ważne jest wspieranie rodziców i nauczycieli w wychowywaniu dzieci, ukazywanie im dobrych wzorców, podpowiadanie rozwiązań, wskazywanie zagrożeń i tłumaczenie niektóry zawiłych aspektów dzisiejszego świata.
 
 870 pexels elina fairytale 3807571
 
„Chcemy wspierać rodziców i nauczycieli w życiowym wyzwaniu jakim jest integralne podejście do wychowania dzieci. Dlatego właśnie hasło: „Wychowanie. Wiara. Edukacja” to nie slogan, ale trzy filary pierwszego w Polsce portalu dla rodzin z wartościami” – informują twórcy portalu. Szczególne miejsce na portalu zajmują treści wspierające trwałą relację małżeńską.


Formaty i treści

Na portalu Siewca.pl Czytelnik znajdzie wartościowe treści w różnych formatach - tekst, video, podcast.
Pierwsze treści skierowane są do dorosłych, niebawem jednak pojawią się równolegle serie video zaadresowane do młodszych i starszych dzieci.

Celem portalu jest dostarczenie narzędzi przydatnych do zaangażowanego i integralnego wychowania dzieci w duchu wartości katolickich i patriotycznych.
 
670 pexels yan krukov 5792897


Fundacja Siewca twórcą portalu

Twórcą i wydawcą portalu Siewca.pl jest Fundacja „Siewca” im. bł. E. Bojanowskiego, której misją jest działalność edukacyjna, kulturalna oraz opiekuńczo-wychowawcza. Fundacja Siewca od 2020 roku prowadzi zbudowaną przez siebie Katolicką Publiczną Szkołę Podstawową nr 6 w Luboniu (woj. wielkopolskie).

Wypracowany model wychowania dzieci i współpracy z rodzicami Fundacja chce udostępnić szerzej poprzez działania na portalu Siewca.pl. Zamierza także przy pomocy rodziców stworzyć sieć szkół publicznych o charakterze katolickim.


Warto kochać

Ks. Franciszek Blachnicki, który jest patronem założonej przez Fundację szkoły, powiedział:

"Tylko prawdziwa miłość potrafi zaspokoić głód człowieka i tylko w takiej atmosferze człowiek może się rozwijać i być szczęśliwy".

Jak piszą przedstawiciele Fundacji „Wierzymy, że jeśli warto coś w życiu robić, to kochać. Odważnie, mądrze i z hojnością. Wiemy, ile wysiłku i trudu kosztuje wychowanie i budowanie trwałych relacji. W wielu rodzinach jest takie pragnienie. Chcemy stworzyć przestrzeń dla tej wielkiej społeczności rodzin z wartościami.”
 
Kontakt:
Fundacja „Siewca” im. bł. E. Bojanowskiego
Pl. E. Bojanowskiego 7a
62-030 Luboń
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
oprac.: wit
źródło: Fundacja Siewca im. bł. E. Bojanowskiego
zdjęcia: Fundacja Siewca im. bł. E. Bojanowskiego, Pixabay.com, Pexels.com
Fixed Bottom Toolbar