Kiedy przygotowujemy się do Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia nasze myśli i działania skupione są na codzienności, na przedświątecznej krzątaninie i przygotowaniach, by ten wyjątkowy czas w roku miał odpowiednią oprawę.
 
Produkty na świąteczny stół, choinka i jej przystrojenie, opłatek, prezenty dla najbliższych, odświętne stroje, tudzież wiele innych, drobnych i poważnych spraw skupiają naszą uwagę.
 
Kiedy już zasiadamy do wigilijnej wieczerzy, składamy sobie życzenia, a potem spędzamy świąteczny czas, kiedy codzienność na chwilę ustępuje miejsca odświętności, warto pomyśleć i porozmawiać o ważnych sprawach, zastanowić się nad słowami wypowiadanymi, czy napisanymi w treści życzeń.
 

Zdrowie

Życzymy sobie zdrowia, bo – jak wiadomo – ono jest najważniejsze. Człowiek zdrowy jest szczęśliwy i potrafi pokonać wszelkie przeciwności losu, nawet te najtrudniejsze.
 

Spokój

Na pewno spokój jest potrzebny po czasie intensywnego wysiłku, pracy, działania. Spokój to także pokój. Mimo, że w Polsce i wielu innych krajach mamy względny spokój, to jednak na świecie nie ma pokoju. Brutalna wojna toczy się u naszych granic i także nas dotyka. Dlatego tego pokoju i spokoju sobie życzymy.
 

Rodzina

Znaczenia rodziny dla rozwoju, szczęścia i dobra człowieka nie da się przecenić. Rodzina, choć nie jest wolna od problemów, to ostoja życiowego ładu, wartości, kultury, zdrowia, ciepła, bliskości, wrażliwości, a nawet fundament ekonomii – wszystkiego tego, co dobre i potrzebne człowiekowi do szczęścia i rozwoju. Na łamach Polskiego Forum Rodziców nieustannie o tym przypominamy.
 
W rodzinie powstaje i kształtuje się nowe życie. A przecież święta Bożego Narodzenia to czas pamięci o narodzinach nowego życia, pamiątka narodzenia Jezusa Chrystusa, boskiego dzieciątka, istoty Świętej Rodziny, która odmieniła los człowieka.
 

Błogosławieństwo

Błogosławić to znaczy życzyć komuś przychylności losu, pomyślności, sprzyjać komuś, akceptować, dziękować, brać w opiekę i obdarzać łaską. Błogosławić to życzyć jakiejś osobie dobra, jednocześnie w sposób jasny i serdeczny wyrażając to życzenie. Dla chrześcijan to znak bożej opatrzności i przychylności.
 

Wszystkim naszym Czytelnikom i Współpracownikom życzymy zdrowych, spokojnych, rodzinnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

 
W imieniu całego Zespołu Polskiego Forum Rodziców
 
Elżbieta Lachman
redaktor naczelna Polskiego Forum Rodziców
dyrektor ds. mediów Fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie
 
dr hab. prof. UAM Michał A. Michalski
prezes Fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie
 
Witold Tkaczyk
redaktor prowadzący Polskie Forum Rodziców
 
Zdjęcie: Pixabay.com