Zaloguj swoje dziecko do życia – konferencja w Poznaniu już 21 października
Zdjęcie: rodzice.co

Zaloguj swoje dziecko do życia – konferencja w Poznaniu już 21 października

W sobotę, 21 października, odbędzie się w Poznaniu konferencja „Zaloguj swoje dziecko do życia. Siedem sposobów na skuteczne wychowanie dziecka ”. Specjaliści będą dyskutować o sposobach zadbania o zdrowie psychiczne nastolatków przeżywających trudności lub depresję. Wstęp na konferencję jest wolny po uprzednim zarejestrowaniu się.

 
870 Dzialaj z nami
 

Goście konferencji

Eksperci będą dyskutować i podawać praktyczne porady rodzicom jak radzić sobie z wychowaniem dzieci w dzisiejszych, niełatwych czasach. Wśród specjalistów zaproszonych do udziału w konferencji znajdą się: Bogna Białecka, psycholog, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii; Małgorzata Leśniewska, psychoterapeutka; Aleksandra Kroll, psycholog i Aleksandra Gil, certyfikowany trener profilaktyki zdrowia psychicznego.
 
Podczas konferencji swoją premierę będzie miał poradnik „Jak pomóc dziecku z depresją" przygotowany przez specjalistów z Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii.
 
Wstęp na konferencję jest wolny po uprzednim zarejestrowaniu się TUTAJ. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Na stronie facebookowej stronie rodzice.co codziennie pojawiają się kolejne informacje i prezentacja prelegentów.
 
Konferencja odbywa się stacjonarnie, w sobotę 21 października w godz. 10.00-14.00 w Andersia Hotel przy Placu Andersa 3 w Poznaniu.
 
870 Kopia 21 października 2023 godz. 10.00 2
 

Program konferencji

• 10:00 – oficjalne rozpoczęcie konferencji;
• 10:15 – 10:45 Bogna Białecka, psycholog, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii - „Jak rodzic może pomóc dzieciom w zachowaniu zdrowia psychicznego:
- generalne zasady profilaktyki zdrowia psychicznego;
- co może zrobić dla dziecka dotkniętego depresją";
• 10:45 – 11:15 Małgorzata Leśniewska, psychoterapeutka - „Rozpoznanie psychologiczne, a leczenie. Dla kogo pomoc, dla kogo wsparcie?";
• 11:15 – 11:45 przerwa kawowa;
• 11:45 – 12:15 Aleksandra Kroll, psycholog - „7 sposobów na skuteczne wychowanie dziecka: profilaktyka zdrowia psychicznego";
• 12:15 – 12:45 Aleksandra Gil, certyfikowany trener profilaktyki zdrowia psychicznego - „Rodzicu zadbaj o siebie - dlaczego i jak dbać o swoje zdrowie psychiczne, szczególnie w sytuacjach trudnych";
• 12:45 – 13:30 panel dyskusyjny.
 
Rejestracja od godz. 9.30.
 

Informacje o prelegentach:

 
870 ML 5
 
Małgorzata Leśniewska - psycholog, absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, specjalista psychoterapii uzależnień certyfikowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, psychoterapeuta w Ośrodku Pomocy Psychologicznej SPCh w Poznaniu. Współpracownik dydaktyczny Uniwersytetu SWPS. Od 2013 r. pracuje jako psychoterapeuta dorosłych i młodzieży. Pomaga pacjentom zmagać się z lękiem, zaburzeniami nastroju, trudnościami w relacjach, uzależnieniami oraz w powrocie do zdrowia po kryzysach psychicznych. Prowadzi zarówno terapię indywidualną jak i grupową.
 
870 AG 6
 
Aleksandra Gil - certyfikowany trener profilaktyki zdrowia psychicznego, wiceprezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii. Autor warsztatów profilaktycznych związanych z uzależnieniem od nowoczesnych technologii, a także artykułów z dziedziny wychowania i zdrowego rozwoju psycho-fizycznego, koordynator projektów edukacyjno-badawczych, ekspert m.in. kampanii „Chroń dziecko, bo kochasz". Redaktor portalu dla rodziców rodzice.co. W roku 2022 odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi za badania i edukację w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce.
 
870 BB 4
 
Bogna Białecka - prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii. Psycholog, autorka licznych programów profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, profilaktyki uzależnień cyfrowych oraz publikacji w tym zakresie. Redaktor czasopisma „Wychowujmy" wydawanego przez ORE. Autorka szeregu poradników dotyczących wychowania i relacji, redaktor portalu dla młodzieży pytam.edu.pl oraz portalu dla rodziców rodzice.co. W roku 2022 odznaczona Odznaką Honorową Rzecznika Praw Dziecka oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi, za badania i edukację w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce.
 
870 AK 7
 
Dr Aleksandra Kroll - psycholog, logopeda i polonista. Pracownik naukowy Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Praktyk. Interesuję się neuropsychologią, psychologią rozwoju oraz kliniczną, zwłaszcza w zakresie badania relacji, procesów kognitywnych i językowych. Autorka oraz współautorka artykułów i książek. Pasjonatka rodzinnego muzykowania, wycieczek oraz wartościowych spotkań.
 
PRZECZYTAJ NASZE RELACJE:
 
 
 
Oprac.: wit
Źródło: rodzice.co
Zdjęcia: rodzice.co
 
870 Dzialaj z nami
Fixed Bottom Toolbar