Zakaz wstępu dzieci do restauracji

restaurant 3215228 1280Jedna z poznańskich restauracji zakazała wstępu do lokalu dzieciom. Czyli rodzice z dziećmi nie będą tam obsługiwani, nie mogą tam wchodzić. Poinformował o tym m.in. „Głos Wielkopolski” w artykule Zakaz wstępu dzieci do restauracji? Internauci hejtują rodziny z maluchami. Winne 500 plus? 
 
W artykule cytowana jest m.in. wypowiedź redaktor naczelnej naszego portalu, Elżbiety Lachman: „Na dzieci musimy spojrzeć jak na inwestycję w przyszłość, a nie dzisiejszy kłopot. Nawet jeśli gdzieś nabrudzi, należy pamiętać, że w przyszłości może ono zostać lekarzem lub pielęgniarką. Dziecko to także przyszłe emerytury”. I dalej: „Wielu bezdzietnym osobom nie przeszkadza hałas komunikacyjny, a płacz dziecka urasta z kolei do wielkiego problemu. Jeśli taki stan się utrzyma, nasze miasta będą wyglądać jak niemieckie, gdzie średnia wieku przekracza 50 lat”.

Nasuwa się przy tym pytanie: Co z odmienianą ostatnio przez wszystkie przypadki na każdym możliwym kroku tolerancją. A dyskryminacją? Czy raczej w tym przypadku nie mają zastosowania?


Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com
Fixed Bottom Toolbar