Zajęcia dla dzieci w poznańskim teatrze o ślimaku, który nie wie, czy jest chłopcem czy dziewczynką

Dotarła do nas informacja od zaniepokojonych rodziców, których dzieci uczęszczają do Szkoły Podstawowej Nr 64 w Poznaniu. Otóż, w związku ze strajkiem nauczycieli otrzymali oni za pomocą dziennika elektronicznego list z zaproszeniem na zajęcia dla dzieci do Teatru Polskiego. Prawdopodobnie rodzice uczniów z innych szkół również otrzymali takie zaproszenie.

 

Wśród licznych zajęć znalazła się m.in. lekcja o islamie prowadzona przez imama Youssefa Chadida, a także „lekcja czytania: >Kim jest ślimak Sam?<” prowadzona przez Martę Mazurek byłą pełnomocniczkę Prezydenta Miasta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom.

 

Książeczka dla dzieci „Kim jest ślimak sam?” została wydana przez Wydawnictwo Krytyka Polityczna, a w jej opisie na stronie internetowej wydawnictwa można przeczytać m.in.: „Jak się okazuje pierwszego dnia szkoły, ślimak Sam jest trochę inny niż reszta klasy. Nie może się zdecydować, czy jest chłopcem czy dziewczynką.  (…) w klasie czeka na niego kapibara Magda, szkolna pedagożka, która wysyła go ze specjalnym zadaniem do lasu. Ślimak spotka tam inne niezwykłe zwierzęta i dowie się, że nie ma jednego "prawidłowego" sposobu życia i tworzenia rodziny”.

 

Dobrze, żebyśmy zdawali sobie sprawę, jakie treści będą przekazywane naszym dzieciom, jeśli zaprowadzimy je w najbliższych dniach na zajęcia do Teatru Polskiego w Poznaniu.

 

Fixed Bottom Toolbar