Rozpoczęły się letnie wakacje dzieci i młodzieży. Z myślą nich na warszawskiej Pradze ruszyło Festiwalowe Lato Konesera. To cykl wydarzeń przeznaczonych dla dzieci oraz całych rodzin, zorganizowanych przez Centrum Praskie Koneser.
 
Wśród wielu przygotowanych atrakcji jest Festiwal Zręczności, spektakle teatralne oraz warsztaty. Wstęp na większość atrakcji jest bezpłatny. Propozycje festiwalowe mogą stanowić doskonały pomysł na spędzenie czasu dla dzieci lub w gronie całej rodziny.
 

Bądź zręczny jak cyrkowiec

Już w sobotę, 2 lipca, rusza Festiwal Zręczności. To bezpłatne warsztaty cyrkowe, będące okazją do wspaniałej, wspólnej zabawy. Kolejne warsztaty odbędą się 9 i 16 lipca.
 
870 2
 

Teatr w plenerze

Dla najmłodszych Koneserów sztuki przeznaczony jest cykl plenerowych spektakli „Och-Teatru” i „Teatru Polonia”. Wśród dostępnych tytułów, część skierowana jest do dziecięcej publiczności i całych rodzin:
 
• 29 lipca, godz.18.00, „Czerwony Kapturek”,
• 30 lipca, godz. 18.00, „Jaś i Małgosia”,
• 7 sierpnia, godz. 18.00, „Szelmostwa Lisa Witalisa”.

Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny.
 
Centrum Praskie Koneser to miejsce, w którym sztuka jest dostępna dla każdego. Również dla najmłodszych. Spektakle teatralne czy interesujące warsztaty pobudzają kreatywność, uczą obcowania z kulturą, a także pozwalają na spędzenie inspirującego czasu w gronie całej rodziny – mówi Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser.
 
870 3
 
 

Letnie malowanie

Podczas Festiwalowego Lata Konesera najmłodsi uczestnicy będą mogli rozwinąć swoje umiejętności plastyczne – dla młodych miłośników sztuki przygotowano warsztaty „Maluj z Koneserem w Domu ze Sztuką”. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek lipca, w godz. 12.00-14.00 (wstęp jest wolny, ale konieczne jest pobranie wejściówki).
 

Filmy, gry i magia

Oprócz tego, Festiwalowe Lato Konesera to również:
 
Poranki z Bolkiem i Lolkiem, każda sobota, godz. 11.00-12.00 w Galerii Ilustracji i Komiksu PolishComicArt.pl (wstęp wolny);
Strefa GIGA GIER, dostępna codziennie na placu Konesera (bezpłatnie),
Akademia Magii Magic Mind Museum, 5, 12 i 19 lipca, godz. 17.30-18.30, plac Konesera (wstęp wolny).
 
700 4a
 

Dla młodzieży i dorosłych

W ramach praskiego festiwalu nie zabraknie także wydarzeń przeznaczonych dla nastolatków i dorosłej publiczności. Można będzie uczestniczyć w „Laboratorium Rzeźby” i „Dyskusyjnym Klubie Filmowym”, spotkać z twórcami i fanami komiksu, wysłuchać koncertów, uczestniczyć w targach mody i potańczyć.


Honorowy patronat UNICEF Polska

Wydarzenia w ramach Festiwalowego Lata Konesera dla dzieci organizowane są pod honorowym patronatem UNICEF Polska. To już kolejna, po Magicznym Dniu Dziecka w Magic Mind Museum, współpraca pomiędzy Centrum Praskim Koneser a tą organizacją.
 
Cieszę się, że mogliśmy objąć patronatem honorowym tak ciekawy projekt dla dzieci jakim jest Festiwalowe Lato Konesera. Wydarzenia przygotowane przez Centrum Praskie Koneser, pozwolą najmłodszym nie tylko korzystać z wielu wspaniałych atrakcji, ale również rozwijać swoje pasje i talenty – podkreśla Paweł Barski, dyrektor marketingu i komunikacji UNICEF Polska.
 
Więcej informacji o wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na STRONIE ORGANIZATORA
 
oprac.: wit
źródło: Biuro Prasowe - Centrum Praskie Koneser
zdjęcia: Biuro Prasowe - Centrum Praskie Koneser