judge 1587300 1280Według doniesień portalu Stefczyk.info.pl Jason i Pamela Buffone z Ontario złożyli pozew przeciwko szkole, do której uczęszczała ich córka, ponieważ - jak twierdzą - ich 6-letnie dziecko było tam dyskryminowane z powodu tożsamości płciowej.

Chodzi o to, że dziewczynka uczęszczała na lekcje, podczas których nauczycielka zaprzeczała istnieniu kobiecej tożsamości płciowej, między innymi pokazała dzieciom film „On, ona, oni – Gender, queer dla dzieci #2”, w którym padają m.in. stwierdzenia, że „niektórzy nie są chłopcami ani dziewczynkami” albo „nie czują się jak ona lub on i przez to mogą nie mieć płci”. Podważana też była wartość identyfikacji jako kobieta.

Po tych zajęciach dziewczynka zaczęła twierdzić, że nie jest prawdziwą dziewczynką i chciała, żeby rodzice w związku z tym zaprowadzili ją do lekarza. Wcześniej nic takiego się nie działo, rodzice nie mieli żadnych tego typu sygnałów ze strony dziecka. Rodzicom nie udało się wyjaśnić sprawy ani z nauczycielką, ani z dyrekcją szkoły, ani z nadzorem szkoły. Ponieważ nie chcieli, żeby tożsamość płciowa ich córki była podważana, przenieśli ją do innej szkoły, gdzie nie było tego typu zajęć i gdzie problemy dziewczynki z identyfikacją płciową zupełnie się skończyły. Wszystko wróciło do normy.

Rodzice uznali jednak, że ich córka doznała krzywdy, więc złożyli pozew przeciwko byłej szkole do Trybunału Praw Człowieka w Ontario. Twierdzą, że w poprzedniej szkole ich córka była dyskryminowana z powodu swojej płci.

Całość artykułu można przeczytać tutaj. Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com