Rodzina na Antenie 5Od października do 20 grudnia 2020 r. ponad 10 milionów razy wyświetlono przekaz reklamowy dotyczący rodziny. Dobiega końca realizacja projektu „Rodzina na Antenie”.

Dzięki współpracy naukowców, dziennikarzy i ekspertów Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie oraz Fundacji Mamy i Taty przygotowano i opublikowano 200 materiałów prasowych o tematyce rodzinnej. Prawdziwymi hitami okazały się artykuły pt.: Czy media wpływają na szczęście nasze i naszej rodziny, Jestem mamą – to moja kariera, Z rodziną na zdjęciu, W poszukiwaniu rodzinnych korzeni, czy W pogoni za pasją.

Ponadto do Internetu trafiło 10 programów telewizyjnych, które nadal dostępne są na stronach partnerów projektu – PolskieForumRodzicow.pl i serwisrodzinny.pl. W realizacji projektu udział wzięli m.in. prof. Jakub Isański – socjolog, dr Krzysztof Szwarc – demograf i ekspert IWORIS, Małgorzata Małecka – ekonomistka.  Przed kamerami dyskutowano: o demografii,  o wpływie świata wirtualnego na dzieci, o wyborach zawodowych matek, o rodzinnych rytuałach i wychowywaniu dzieci przez pasje.

Mam wrażenie, że dzięki konkursowi ‘Po pierwsze Rodzina’ w przestrzeni medialnej jest więcej rodzin. W moim przekonaniu projekt ‘Rodzina na Antenie’ pokazał, że jest mnóstwo wyników badań naukowych i informacji o tematyce rodzinnej, do których warto sięga i o których warto dyskutować. W gronie naszych autorów pojawili się rodzice jedynaków oraz wielodzietni.  Mam nadzieję, że projekt ‘Rodzina na Antenie’ będzie kontynuowany także w 2021 roku – powiedział Michał Michalski – prezes Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie.

W ramach projektu powstała także nowa strona internetowa Iworis-Family.pl, która umożliwi realizację i publikację materiałów wideo o tematyce rodzinnej od 2021 r.


Więcej Informacji:

Michał Michalski – prezes Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Elżbieta Lachman – redaktor naczelna portalu PolskieForumRodzicow.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 664540247

Prezentacja dotycząca podsumowania projektu dostępna jest TUTAJ.


Materiał prasowy przygotowany przez IWORIS