„Rodzina Roku 2023” – do 26 lipca trwa konkurs Fundacji Być Bardziej
Zdjęcie: rodzinaroku.pl

„Rodzina Roku 2023” – do 26 lipca trwa konkurs Fundacji Być Bardziej

Jeszcze do 26 lipca br. trwa konkurs „Rodzina Roku 2023”, którego organizatorem jest Fundacja Być Bardziej. Konkurs jest elementem pozytywnego budowania wizerunku rodziny w przestrzeni społecznej. Można wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także wakacyjny pobyt w górach.

 
870 Dzialaj z nami
 

Projekt prorodzinny i zachęta w sferze dzietności

 Jak podkreślają organizatorzy konkursu, rodzina stanowi podstawową i najważniejszą formę życia społecznego. Rodzinę tworzy kobieta i mężczyzna, którzy zawarli związek małżeński a także ich dzieci. Projekt „Rodzina Roku” ma wspierać małżeństwa jako najlepsze środowisko opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci. Fundacja Być Bardziej ukierunkowuje swoje działania na rodzinę w Polsce wydobywając z niej to co najlepsze.
 
870 KADR 2023 07 17 4
 
„Rodzina Roku” to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna polegająca na usytuowaniu dobra rodzin w centrum wszelakich działań i zachęcająca do posiadania więcej niż jednego dziecka. Z badań GUS wynika, że ponad połowa rodzin w Polsce posiada tylko 1 dziecko.
 
Główne cele projektu „Rodzina Roku” to:

- troska o rodzinę jako fundament ładu społecznego;
- dobro wszystkich rodzin, niezależnie od ich statusu materialnego oraz społecznego;
- promocja pozytywnego wizerunku małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny;
- wsparcie rodzin w ich codziennym funkcjonowaniu;
- inspirowanie rodzin do posiadania większej liczby dzieci;
- zmiana postaw społecznych wobec rodziny i w tym szczególnie modelu życia jakim jest duża rodzina;
- stworzenie koalicji władz samorządowych, placówek oświatowych, działaczy lokalnych na rzecz rodzin.
 
870 KADR 2023 07 14
 

Jak wziąć udział w konkursie „Rodzina Roku” i co można wygrać

 Aby wziąć udział w konkursie „Rodzina Roku” należy:

1. Zebrać całą rodzinę;
2. Wybrać formę pracy konkursowej (film, praca plastyczna, praca literacka);
 
870 FORMY 2023 07 17 2

3. Wykonać pracę konkursową w wybranej formie i technice
4. Zarejestrować się na stronie www.rodzinaroku.pl;
5. Zalogować się i wysłać (wgrać) swoją pracę do 26 lipca 2023 r.;
6. Poczekać na potwierdzenie przesłania (wgrania) pracy;
7. Poczekać na uzyskanie linku do zgłoszonej pracy;
8. Zachęcić znajomych do głosowania na pracę konkursową.
 
W konkursie można wygrać Thermomix TM6, odkurzacz (Modułowy System Do Utrzymania Czystości) VK7 lub rodzinny pobyt w Pensjonacie „Zającówka” w Szklarskiej Porębie.
 
870 KADR nagrody 2 2023 07 17 6
 

Liczba rodzin z dziećmi maleje

 Człowiek jest istotą społeczną, żyje wśród innych ludzi. Rodzina jako komórka społeczna (jeszcze niedawno dodawano przymiotnik „podstawowa”) ma znaczenie fundamentalne dla ciągłości pokoleń, przekazywania kultury i całej cywilizacji.
 
Według danych GUS (2019 r.), rodziny z dziećmi są jedynym typem biologicznym rodziny, którego liczba zmniejsza się od 1970 r. Ponad 53 proc. posiada tylko 1 dziecko, 35 proc. – 2 dzieci, 9 proc. – 3 dzieci, 3 proc. – 4 lub 5 dzieci. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, do najważniejszych zaliczyć należy: sytuację materialną polskich rodzin, późne macierzyństwo, czy aspiracje zawodowe kobiet.
 

Umocnić dobry wizerunek rodziny i wesprzeć jej rozwój

 Realizacja projektu „Rodzina Roku” ma pokazać i zachęcić rodziny mieszkające w Polsce do posiadania większej liczby dzieci oraz wsparcia tych rodzin w ich codziennym funkcjonowaniu. To bardzo ambitne założenie, które wpisuje się w obecną prorodzinna politykę społeczną rządzących.
 
Fundacji Być Bardziej zakłada, że rezultaty osiągnięte w ramach projektu „Rodzina Roku” będą trwałe i wykorzystywane w późniejszej działalności fundacji. Organizatorzy zakładają, że konkurs „Rodzina Roku” będzie realizowany corocznie, tak aby świadomość społeczeństwa na temat rodziny cały czas rosła.
 
Tego typu działania mają przynieść długotrwały efekt w postaci większego zainteresowania rodziną jako podstawą wszelkiego działania w społeczeństwie. Dodatkowo, poprzez ten projekt fundacja pragnie umacniać wizerunek rodziny jako związku kobiety i mężczyzny oraz ich dzieci. Dlatego też, w przyszłości planuje realizować inne projekty ukierunkowane na rodziny, ich rozwój, wsparcie oraz codzienną pomoc w funkcjonowaniu.
 
W opinii organizatorów projektu stworzenie tak głębokiej struktury instytucji samorządowych, działaczy lokalnych, placówek oświatowych przyczyni się do wypracowania wspólnego stanowiska oraz konkretnych działań ukierunkowanych na pomoc rodzinom w Polsce.
 
Więcej szczegółów dotyczących projektu i konkursu „Rodzina Roku” TUTAJ.
 
870 FB infografika 82 n
 
CZYTAJ TAKŻE:
 
 
 
 
 
Oprac.: wit
Źródło: rodzinaroku.pl
Zdjęcia: rodzinaroku.pl
 
870 Dzialaj z nami
 
Fixed Bottom Toolbar