Rodzice, bądźcie czujni – apel kurator oświaty

reading 925589 1280„Otrzymałam zgłoszenie od Rodziców. Wychowawczyni na dobranoc czyta dzieciom poradnik o treści: jeden stosunek seksualny nie wystarczy aby być gejem, trzeba ich więcej. Dzieci się zbuntowały. Rodzice nic nie wiedzieli. Rodzice kontrolujcie, rozmawiajcie z dziećmi, bądźcie czujni.” – napisała na Twitterze Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak.

Rzecz jest o tyle niepokojąca (jeśli zostanie oficjalnie zbadana i definitywnie potwierdzona), że nie tylko zostały złamane konstytucyjne prawa rodziców „do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami” (trudno podejrzewać, że wychowawczyni wcześniej uzyskała zgodę wszystkich rodziców, żeby przekazać uczestnikom kolonii tego typu treści); ale także pojawił się (a może tylko objawił) nowy front indoktrynacji dzieci (obok szkoły).

Zatem, jeśli nie chcemy, żeby naszym dzieciom były przekazywane treści, na które się nie godzimy, warto nie tylko pisemnie poinformować o tym szkołę (pisaliśmy o tym m.in. tutaj), ale podobnie zadbać o wszystkie miejsca, gdzie dzieci będą przebywać bez nas w obecności innych dorosłych opiekunów.


Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com
Fixed Bottom Toolbar