konferencja22 grudnia br. w Centrum Prasowym PAP odbyła się konferencja prasowa podsumowująca program RODZINA NA ANTENIE, który w ramach konkursu PO PIERWSZE RODZINA! - ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej - do końca roku realizowany jest przez Fundację Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie (wydawcę Polskiego Forum Rodziców) wraz z Fundacją Mamy i Taty.

W konferencji, którą prowadziła redaktor naczelna Polskiego Forum Rodziców Elżbieta Lachman, wzięła udział przewodnicząca Rady Rodziny przy MRiPS Dorota Bojemska, a także dyrektor generalna FMiT Monika Chilewicz i prezes IWoRiS prof. Michał A. Michalski.

Wiele badań naukowych potwierdza, że pomimo wyzwań, dylematów i trudności, nie ma lepszego wynalazku dla rozwoju społeczeństwa niż rodzina – powiedział Michał Michalski, prezes Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie.

W ramach projektu powstało dwieście eksperckich artykułów odnoszących się do zagadnień rodzinnych m.in. w kontekście: wychowania, relacji, zdrowia, ekonomii, zagrożeń, nowych technologii, spędzania wolnego czasu, edukacji…

Całą konferencję prasową można obejrzeć tutaj.