konfaProf. Michał A. Michalski – prezes Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie (wydawcy Polskiego Forum Rodziców) – 17 listopada br. wziął udział we wspólnej konferencji prasowej z Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleną Maląg i z prezesem Fundacji Mamy i Taty Markiem Grabowskim.

„Liczymy, że nadal będziemy współpracować dla dobra polskich rodzin” – powiedziała m.in. minister Maląg, nawiązując do ministerialnego konkursu Po pierwsze RODZINA!, w ramach którego Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie razem z Fundacją Mamy i Taty realizują wspólny projekt pod nazwą Rodzina na Antenie.

„Wielkim sukcesem jest to, że udało nam się połączyć siły” – powiedział m.in. prof. Michalski, dodając jednocześnie: „chcemy, żeby w świadomości Polek i Polaków hasło:Po pierwsze rodzina! nie brzmiało jak jakiś slogan reklamowy, ale żeby rzeczywiście dotrzeć do świadomości społecznej z tym przekazem, że rodzina jest niezastąpiona i w tym projekcie chcemy odkrywać rodzinę jako dobry i nowoczesny styl życia”.

„Rodzina jest fundamentem – dodał prezes Fundacji Mamy i Taty Marek Grabowski – który szczególnie w tej trudnej sytuacji, z którą mamy do czynienia (…) daje nam oparcie, daje nam siłę, poczucie bezpieczeństwa i jednocześnie pozwala przetrwać ten trudny czas". Zaprezentował także wyniki badań nt. sytuacji rodzin, które jak powiedział, były realizowane „w szczycie wiosennego lockdownu".

Więcej szczegółów tutaj.


(Źródło: facebook.com/mripsRP)

Zdjęcie: facebook.com/mripsRP (od lewej: dyrektor FMiT Monika Chilewicz, minister rodziny Marlena Maląg, prezes FMiT Marek Grabowski, prezes IWoRiS prof. Michał A. Michalski)