writing 1149962 1280Fundacja Mamy i Taty, 31 maja br., wystosowała petycję do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie poprawy standardów zajęć dodatkowych. Możemy w niej przeczytać m.in.: „Zaniepokojeni sygnałami od Rodziców, przygotowaliśmy projekt poprawy standardów zajęć dodatkowych i rozszerzonych. Zmiana dotyczy zwiększenia kontroli Rodziców nad przekazywanymi podczas zajęć dodatkowych treściami. Jednocześnie zmiana ta nie spowalnia procesu edukacyjnego dzieci, ani nie wyklucza z tegoż procesu tych dzieci, których Rodzice nie interesują się przekazywanymi treściami”.

Biorąc pod uwagę, że niektóre z zajęć dodatkowych w szkołach prowadzone są przez przedstawicieli różnych organizacji społecznych, niekiedy bez nadzoru nauczycieli, a szczególnie po wyemitowaniu przez TVP Info 16 maja br. materiału o tym, jak wygląda edukacja seksualna w szkołach, kiedy zaprasza się tzw. seksedukatorów – pisaliśmy o tym tutaj – większa kontrola rodzicielska wydaje się być w tym względzie koniecznością.

Każdy zatem, komu leży na sercu dobro dzieci i kto chce chronić prawa rodziców, może podpisać się pod petycją tutaj. W tej chwili jest już ponad 1300 sygnataiuszy.


Fot. Zdjecie ilustracyjne/Pixabay.com