syringe 1974677 1280Pracownicy instytucji sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3, a więc opiekunowie w żłobkach i klubach dziecięcych, zostaną włączeni do pierwszego etapu Narodowego Programu Szczepień. Oznacza to, że osoby te zostaną zaszczepione przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w tym samym okresie co nauczyciele szkół i wychowawcy przedszkoli.

Informację podał portal rmf24.pl powołując się na doniesienia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które otrzymało odpowiedź w tej sprawie z Ministerstwa Zdrowia. Placówki sprawujące opiekę nad małymi dziećmi są cały czas otwarte, a ich personel narażony jest na zakażenie koronawirusem w nie mniejszym stopniu niż nauczyciele szkół. Grupa pracowników tych instytucji liczy 38 tysięcy osób i nie obejmuje niań, ani prywatnych opiekunek, donosi portal.

Szczepienia nauczycieli mają rozpocząć się w drugiej połowie stycznia. W tym samym terminie zaszczepieni zostaną przedstawiciele służb mundurowych, pensjonariusze domów opieki społecznej i innych placówek opiekuńczych, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych.

Od 11 do 15 stycznia zaplanowano testy na obecność SARS-Cov-2 wśród nauczycieli klas I-III, o czym informowaliśmy TUTAJ. (wt)


Źródła: rmf24.pl, prawo.pl, gov.pl
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay.com