Nauka zdalna powraca - jest decyzja

kids 5560586 1920Od 20 grudnia do co najmniej 9 stycznia uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie. Co jeszcze nas czeka w związku z pandemią?
 
Wprowadzamy naukę zdalną w szkołach podstawowych i średnich od 20.12.2021 do 9.01.2022. Chcemy wykorzystać zbliżający się czas ferii i przedłużyć okres nieobecności w szkołach – poinformował Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, zapewniając, że po tym terminie dzieci wracają do nauki w trybie stacjonarnym.
 
Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia poinformował ponadto na konferencji prasowej, że idąc śladem Niemiec i Austrii, od 1 marca rząd zamierza wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla nauczycieli, medyków i służb mundurowych. Zapewniono na niej jednocześnie, że żłobki i przedszkola pozostaną otwarte po 20 grudnia.
 
Co jeszcze czeka nas związku z pandemią? Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, od 15 grudnia zmienią się limity osób w transporcie, restauracjach, kinach czy teatrach.
 
Zwiększenie limitu będzie możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19. Kluby nocne i dyskoteki zostaną zamknięte. Wyjątkiem będzie noc sylwestrowa. Zmiany obejmą także testowanie na COVID-19. Każda osoba, która przyleci do Polski spoza strefy Schengen, będzie musiała wykonać test. Taki obowiązek będą mieć także współdomownicy osoby zakażonej koronawirusem – czytamy w komunikacie.
 
kjp
zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com
Fixed Bottom Toolbar