Konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” trwa – przedłużono termin nadsyłania prac
Zdjęcie: Pexels.com

Konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” trwa – przedłużono termin nadsyłania prac

Do 4 maja br. można nadsyłać prace w konkursie „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”, który adresowany jest do uczniów klas VI szkół podstawowych. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem aplikacji „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne”.
 
O przedłużeniu terminu nadsyłania prac zadecydowali organizatorzy konkursu - Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe. 
 

Zgodnie z nowym harmonogramem:

 - termin przyjmowania prac konkursowych został wydłużony do 4 maja br.;
- prace złożone po tym terminie nie będą brane pod uwagę;
- listy finalistów zostaną ogłoszone przez komisje wojewódzkie na stronach kuratoriów i Archiwów Państwowych najpóźniej do 31 maja br.;
- do 30 czerwca br. kapituła konkursu ogłosi na stronach internetowych Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Archiwów Państwowych listę laureatów i osób wyróżnionych w konkursie.
 
Nie zmieniają się pozostałe warunki konkursu. O terminie i miejscu gali finałowej uczestnicy zostaną poinformowani indywidualnie.
 
500 family tree 6093805 1280
 

Drzewo genealogiczne w aplikacji internetowej

 Przypominamy, że konkurs odbywa się za pośrednictwem aplikacji internetowej do tworzenia drzewa genealogicznego „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne” przygotowanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Archiwami Państwowymi.
 
Zbuduj drzewo genealogiczne i zgłoś się w konkursie – LINK TUTAJ
 
 Uczestnicy konkursu mogą liczyć na pomoc merytoryczną i organizacyjną pracowników kuratoriów oświaty i sieci Archiwów Państwowych w całej Polsce oraz wsparcie techniczne pracownika Ośrodka Rozwoju Edukacji w korzystaniu z aplikacji „Cyfrowe Drzewo Genealogiczne”. Wszelkie pytania i problemy techniczne można zgłaszać za pośrednictwem dostępnego w aplikacji formularza kontaktowego.
 
O idei i szczegółach konkursu informowaliśmy w tekście
 
  
oprac.: wit
źródło: archiwarodzinne.gov.pl
zdjęcie: pixabay.com
 
Fixed Bottom Toolbar