Kolejne audycje polsko-ukraińskiego magazynu „Port Polska” na antenie Radia Poznań
Zdjęcie: Radio Poznań

Kolejne audycje polsko-ukraińskiego magazynu „Port Polska” na antenie Radia Poznań

Od poniedziałku do czwartku o godz. 20.10 na antenie Radia Poznań nadawany jest program z cyklu „Port Polska”. To polsko-ukraiński magazyn, który na bieżąco śledzi zmiany jakie zachodzą we wzajemnych relacjach obu narodów w związku z przybyciem do Polski rzeszy uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.
 

Radiowa współpraca

870 ELA LProgram prowadzą Elżbieta Lachman – redaktor naczelna Polskiego Forum Rodziców oraz dr Paulina Michalska – redaktor naczelna portalu Piękna Dziewczyna. Radio Poznań realizuje magazyn „Port Polska” we współpracy z ekspertami Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, którzy są często gośćmi tej audycji.
 

Tematów nie brakuje

Tematyka programów koncentruje się wokół kultury, ekonomii i edukacji. W tych obszarach dochodzi do największej liczby polsko-ukraińskich kontaktów – dzieci z Ukrainy uczą się w polskich szkołach, dorośli poszukują pracy, a artyści znajdują schronienie i możliwość występów w naszym kraju.
 
 
870 PAULINA M- Odkrywamy nową kartę w polsko-ukraińskiej historii – tak mówią o audycji jego autorki - Elżbieta Lachman i Paulina Michalska.
 
Cykl audycji ma na celu wzajemne, coraz lepsze poznawania się Polaków i Ukraińców, zaprezentowanie tradycji i zwyczajów naszych wschodnich sąsiadów, opowiedzenie o ich emigracyjnej codzienności i zasygnalizowanie problemów, jakie się pojawiają.
 
Zaproszeni do audycji eksperci wypowiadają się na temat zmian, które zachodzą w obu społecznościach.
 

„Port Polska” – posłuchaj audycji także w Internecie

- „Port Polska” - magazyn polsko-ukraiński powstał, ponieważ Polacy przyjęli pod swój dach prawie trzy miliony obywateli Ukrainy uciekających przed wojną. Przede wszystkim matki i dzieci. U nas znaleźli bezpieczeństwo, mają opiekę zdrowotną, dostęp do szkół i przedszkoli. Niektórzy przyjechali do Polski tylko na chwilę. Inni już dziś mówią – teraz tutaj jest NASZ DOM. Teraz jest czas, by się poznać i lepiej zrozumieć. Polska staje się krajem multikulturowym – informują realizatorzy oraz prowadzące program.
 
Audycje nadawane są od poniedziałku do czwartku o godz. 20.10. Można posłuchać ich także poprzez stronę internetową Radia Poznań. Obecnie jest tam zamieszczonych 11 programów.
 
870 LOGOTYPY stopka
 
oprac.: wit
źródło: Radio Poznań, Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie
zdjęcia: Radio Poznań
Fixed Bottom Toolbar