Jaki strój najodpowiedniejszy na egzamin ósmoklasisty
Zdjęcie: Pexels.com

Jaki strój najodpowiedniejszy na egzamin ósmoklasisty

Oprócz zagadnień związanych z wiedzą, kwestiami zachowania i relacjami w rodzinie, wcale istotnym tematem, towarzyszącym wszelkiego rodzaju egzaminom, jest odpowiedni strój. Ubranie ósmoklasisty na egzamin powinno spełniać kilka podstawowych wymagań.
 

Wygoda i elegancja

Po pierwsze strój powinien być wygodny. Nie zaszkodzi by był elegancki, o nieco bardziej oficjalnym charakterze. I dobrze, by był dopasowany do panującej pogody…
 
870 shirts 428600 1280
 
Współczesne stroje nastolatków, także te oficjalne, przywdziewane choćby na czas egzaminów, rządzą się własnymi prawami, wypośrodkowanymi pomiędzy panującą modą, wagą okazji, poczuciem elegancji i wygodą.
 
Dawniejsze chłopięce garnitury i dziewczęce sukienki, bądź białe bluzki z granatowymi spódniczkami, zastąpiły dziś bardziej różnorodne zestawy ubrań.
 

Dla chłopców zamiast garnituru

 
870 pexels murat esibatir 4355866
 
W przypadku chłopców z powodzeniem garnitur może zastąpić koszula z dopasowanymi spodniami. Koszula nie musi być koniecznie biała, a spodnie mogą mieć dowolny krój. Zamiast tradycyjnego obuwia wielu chłopców wybiera tenisówki lub sneakersy, którymi przełamuje zwyczajowy, elegancki strój. Także zestaw złożony z koszuli i jeansów także się broni. 
 

Dziewczyny różnorodnie

W przypadku dziewczyn możliwości jest również wiele. Różnorodne kroje sukienek pozwalają być elegancką, a jednocześnie zachować dziewczęcy luz.  Elegancja sukienki przełamywana jest czasami jeansową kurtką albo trampkami na nogach. Nie brak i tradycyjnych zestawów składających się z koszuli oraz spódniczki. Spódniczkę często zastępują spodnie, a przy wyższych temperaturach - eleganckie bermudy. 
 
Stroje mogą więc być różnorodne, ale elegancja i moda nie powinny przeszkadzać, by ubranie było jednocześnie praktyczne i wygodne.
 
870 young woman 3393214 1280
 

Pomyśl o stresie i temperaturze

Na rodzaj ubrania ma też wpływ temperatura i… stres. Takie połączenie może spowodować, że temperatura ciała ucznia zdającego egzamin nieco się podniesienie, a jeżeli do tego sala szkolna będzie duszna, może to spowodować obniżenie komfortu zdającego. Dlatego warto więc zadbać, by ubrania były uszyte z tkanin naturalnych, przewiewnych i oddychających.
 
Oprac.: wit
Źródło: noizer.pl
Zdjęcia: Pixabax.com, Pexels.com
Fixed Bottom Toolbar