lgbtIle w poznańskich szkołach było przypadków dyskryminacji na tle orientacji seksualnej? Znane są konkretne liczby? A może konkretny przykład? Gdzie, w jakiej szkole? Jak duża jest skala tego zjawiska? Czy miasto Poznań przeprowadziło takie badania? 

Tymczasem, jak informuje Radio Poznań na swojej stronie internetowej, Poznań przeznaczył 23 tysiące złotych (dodajmy z podatków wszystkich mieszkańców) m.in. na zajęcia dla nauczycieli "szkoła strefą wolną od homofobii i transfobii". W materiale Radia Poznań można przeczytać ponadto: „Pieniądze dostała Grupa Stonewall, która znana jest z organizacji marszów równości. Organizacja wygrała konkurs rozpisany przez urząd. "W projekcie zaplanowano wykład otwarty na temat przeciwdziałania homofobii i transfobii szkolnej w świetle prawa polskiego i międzynarodowego" - mówi dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Poznania Magdalena Pietrusik-Adamska”. W materiale Radia Poznań znalazła się również informacja, że przewidziane są m.in. szkolenia dla nauczycieli pod nazwą „Homofobia i jej konsekwencje dla dzieci i młodzieży z metodami przeciwdziałania na terenie szkoły”.

Jest to dość zastanawiające w kontekście informacji o trudnej sytuacji budżetowej Poznania i konieczności oszczędności, zamieszczonej na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania, gdzie w materiale pt.: „Koronawirus uderza w budżet Poznania” można przeczytać: „Pandemia koronawirusa odbija się na budżecie Poznania: już teraz jest w nim o 111 mln zł mniej niż zakładano. Do końca roku strata może wynieść aż 380 mln zł. Szukanie oszczędności jest więc koniecznie. (...) Przed podjęciem tej trudnej decyzji przeprowadzono wstępną analizę finansów Miasta Poznania. (…) Dlatego obecnie, po gruntownej analizie, zdecydowano, że ratunkiem będzie czasowe zawieszenie części wydatków wydziałów urzędu miasta i miejskich jednostek”. I dalej: „Wydziały urzędu miasta będą szukać oszczędności przede wszystkim na zadaniach merytorycznych, które nie są obowiązkowe - zmniejszając przeznaczone na nie kwoty”.

Sprawę w TVP3 Poznań skomentowała redaktor naczelna naszego portalu - Elżbieta Lachman - materiał do obejrzenia tutaj


Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com