Gra miejska „Przygoda z Tatą” wkrótce na poznańskiej Cytadeli
Zdjęcie: wielkopolska.3plus.pl

Gra miejska „Przygoda z Tatą” wkrótce na poznańskiej Cytadeli

W niedzielę 18 czerwca 2023 w 16 miastach Polski, w tym także w poznańskim Parku Cytadela, odbędzie się rodzinna gra miejska pod hasłem „Przygoda z Tatą”. Za inicjatywą, która wiąże się z obchodzonym co roku 23 czerwca Dniem Ojca, stoją Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Wojewoda Wielkopolski oraz Związek Dużych Rodzin 3 Plus. Wydarzenie odbywa się w ramach programu MRiPS „Ojcostwo – przygoda życia”, a Polskie Forum Rodziców jest jego patronem medialnym.

 

870 Dzialaj z nami


Rodzina to drużyna superbohaterów

„Przygoda z Tatą” to propozycja aktywnego świętowania Dnia Ojca, okazja do wspólnego spędzenia czasu i wzmocnienia relacji w rodzinie. Do zabawy zaproszone są drużyny składające się z ojca (kapitana) z dzieckiem (lub z dziećmi) w każdym wieku i całe rodziny. Obowiązują wcześniejsze zapisy, a ilość miejsc ograniczona.

Uczestnicy będą wykonywać zadania w punktach kontrolnych rozmieszczonych na terenie Parku Cytadela, w których sprawdzą się we współdziałaniu podczas dobrej zabawy. Tegoroczna edycja gry przeniesie uczestników w świat superbohaterów, gdzie mierzyć się będą z wyzwaniami godnymi Superojców i ich niezastąpionych drużyn. Zróżnicowane zadania pozwolą wykazać się każdemu członkowi zespołu, a gra w duchu pozytywnego współzawodnictwa z pewnością przyniesie wszystkim dużo radości. Początek gry o godz. 10.00.

Dla graczy przygotowywane są wyjątkowe zestawy startowe – w tym pamiątkowa koszulka i upominki dla ojców, a na zwycięzców czekają ciekawe i cenne nagrody (m.in. książki, vouchery, gry planszowe, wejściówki na rodzinne wydarzenia).
 
870 Przygoda z tatą plakat


Piknik, plenerowy koncert i nagrody

Grze będzie towarzyszył piknik z licznymi atrakcjami dla całych rodzin w godzinach 11.00-14.00 . Obok restauracji Umberto na chętnych czekać będą stoiska z malowaniem twarzy, warsztatem stolarskim, grami rodzinnymi, konkursami oraz niespodziankami i konkursami dla ojców.

Zwieńczeniem wspólnego świętowania Dnia Ojca będzie plenerowy koncert rodzinny w wykonaniu Katarzyny Hybiak (wokal) i Michała Rukszy (piano) o godz. 14.00 na łączce koło restauracji Umberto na Cytadeli. Podczas koncertu usłyszymy lubiane przez młodszych i starszych piosenki z bajek. Podczas koncertu będzie miało miejsce ogłoszenie wyników gry oraz wręczenie nagród dla zwycięzców.
 
870 345615140 1404823990306812 4811092962066010549 n

Wydarzenie to zostało zainicjowane i sfinansowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu „Ojcostwo – przygoda życia”. Gra odbędzie się w tym dniu w 16 miastach Polski. W Poznaniu organizacją gry zajmuje się Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, a realizacją projektu - Związek Dużych Rodzin 3 PlusPolskie Forum Rodziców jest patronem medialnym wydarzenia.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy na grę miejską „Przygoda z Tatą” na stronie: www.wielkopolska.3plus.pl. Informacje na temat imprezy można też śledzić w mediach społecznościowych.
 
Dzień Ojca to święto będące wyrazem szacunku i wdzięczności ojcom. W Polsce obchodzone jest 23 czerwca (od 1965 r.).

Oprac.: wit
Źródło: wielkopolska.3plus.pl
Zdjęcia: wielkopolska.3plus.pl
 
870 Dzialaj z nami

 

 
Fixed Bottom Toolbar