Gala Nagrody „Złote Ogniwo" dla Profilaktyka Roku 2022 – już 31 maja
Zdjęcie: Kapituła Nagrody „Złote Ogniwo” dla Profilaktyka Roku oraz zarząd Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej

Gala Nagrody „Złote Ogniwo" dla Profilaktyka Roku 2022 – już 31 maja

Instytut Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN) serdecznie zaprasza profilaktyków, wychowawców, nauczycieli, psychologów, pedagogów, samorządowców, rodziców i wszystkich, którym zależy na ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, na ogólnopolską Galę Nagrody „Złote Ogniwo” dla Profilaktyka Roku 2022. Gala odbędzie się w trybie online w dniu 31 maja 2023 r. o godz. 10:00. W trakcie Gali poznamy laureata tegorocznej nagrody. Transmisję będzie można śledzić na kanale YouTube Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN).

 
870 Dzialaj z nami
 

Pomoc dzieciom doświadczonym pandemią i wojną

Profilaktyka zachowań ryzykownych oraz problemów zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży to zadanie o ogromnej wadze i odpowiedzialności społecznej. Jak pokazują wyniki najnowszych badań IPZIN (publikacja najnowszego raportu już za kilka dni), pogorszenie kondycji psychicznej dzieci i młodzieży, do którego doszło w okresie pandemii, wciąż się utrzymuje.
 
Co więcej, od ponad roku mamy do czynienia z konsekwencjami agresji Rosji na naszych południowo-wschodnich sąsiadów. Stworzyło to nowe, trudne wyzwania dla wszystkich osób, które prowadzą działania profilaktyczne, wychowawcze i związane ze wsparciem psychicznym. Po 24 lutego 2022 r. z dnia na dzień pojawiła się pilna potrzeba rozszerzenia dotychczasowych inicjatyw o pomoc dzieciom i młodzieży z Ukrainy – zarówno tym zamieszkującym aktualnie na terenie Polski, jaki i tym, którzy nadal żyją w ojczyźnie ogarniętej wojną.
 

Należy docenić pracę profilaktyków

Wobec aktualnych wyzwań jeszcze większej wagi nabiera praca ludzi, którzy profilaktykę uczynili swoją życiową misją. Mija już trzeci rok realizacji inicjatywy ogólnopolskiej nagrody dla Profilaktyka Roku. Nagroda ma na celu docenienie pracy osób zaangażowanych w profilaktykę zachowań ryzykownych i problemów zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
 
W ramach obecnej, trzeciej edycji nagrody, istnieje chęć szczególnego docenienia ludzi, którzy aktywnie i twórczo zaangażowali się w działania na rzecz wsparcia psychicznego dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz ich integracji w Polsce. Przyznawana nagroda ma przyczynić się do podniesienia rangi zawodu profilaktyka oraz podwyższenia statusu działań profilaktyczno-wychowawczych w systemie edukacji i w całym społeczeństwie.
 
 
W ocenie kandydatów brane są pod uwagę zarówno osiągnięcia w danym roku, jak również całokształt działalności profilaktycznej. Ponadto kandydaci muszą spełnić szereg kryteriów o charakterze profesjonalnym i osobowym. Z ogromną radością możemy potwierdzić, że w tym roku napłynęła do nas rekordowa liczba zgłoszeń z całej Polski, a wybór laureata jeszcze nigdy nie był tak trudny.
 

Kapituła wybierze, darczyńcy sfinansują

O przyznaniu nagrody decyduje Kapituła, w której skład wchodzą osoby o dużym i różnorodnym doświadczeniu w dziedzinie profilaktyki. Na decyzje kapituły nie mają wpływu żadne instytucje ani osoby. Środki na nagrodę finansową (10 000 zł netto dla laureata) po raz kolejny udało się zebrać od indywidualnych, anonimowych darczyńców.
 
Kapituła wybrała laureata spośród kandydatów zgłoszonych w formularzu internetowym, do którego adres był podawany do wiadomości poprzez media internetowe Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, a także dzięki uprzejmości MEiN, ORE, Kuratoriów Oświaty, Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych.
 
Wszelkie informacje o nagrodzie „Złote Ogniwo” dla Profilaktyka Roku 2022, a także o regulaminie i składzie Kapituły można znaleźć na stronie www.ipzin.org.
 

Zaproszenie na transmisję Gali online

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie na Galę, z której streaming będzie odbywał się za pośrednictwem kanału YouTube 31 maja 2023 r. w godz. 10:00 – 11.30.
 
Jeszcze raz przypominamy link do transmisji: https://youtube.com/live/Hkw1vl8v608?feature=share
 
Oprac.: wit
Źródło: Kapituła Nagrody „Złote Ogniwo” dla Profilaktyka Roku oraz zarząd Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej
Zdjęcie: Kapituła Nagrody „Złote Ogniwo” dla Profilaktyka Roku oraz zarząd Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej
 
870 Dzialaj z nami
 
Fixed Bottom Toolbar