goose game 2806291 1280W dobie pandemii większość ofert i pomysłów dotyczących spędzenia wolnego czasu podczas zimowych ferii dotyczy działań poprzez Internet. Najbardziej popularne są różnego rodzaju warsztaty: fotograficzne, ceramiczne, literackie, plastyczne, filmowe czy muzyczne. Wybrane przykłady takich działań opisaliśmy w poprzednim tekście.

Bardzo ciekawy pomysł, możliwy do wykorzystania również w warunkach domowych, pojawił się w Sosnowcu. Ogłoszono tam konkursy, które w założeniu mają połączyć działania kreatywne ze zdobyciem wiedzy na temat miasta. Całość zabawy nosi tytuł ,,Rzecz dzieje się w Sosnowcu” i trwa od 4 do 17 stycznia.

Pierwszy konkurs to ,,Gra z Sosnowcem w tle”. Zadaniem uczestników jest stworzenie gry planszowej lub komputerowej zawierającej elementy związane z miastem. Należy opracować zasady, wykonać plansze, pionki, karty, a w przypadku gry komputerowej spisać jej zasady i przesłać link na podany adres mailowy.

Drugi konkurs ,,Sosnowiecka opowieść” stawia przed uczestnikami zadanie napisania bajki, lub stworzenia komiksu. Tu także muszą znaleźć się wątki związane z miastem. Prace można dostarczyć bezpośrednio do siedziby urzędu lub przesłać drogą mailową.

Jak poinformowała nas pani Ewelina Plucińska z Wydział Kultury i Promocji Miasta Sosnowca w konkursach mogą wziąć udział dzieci i uczniowie do lat 18, a dokładny opis konkursu i jego regulamin znajduje się na stronie internetowej sosnowiec.pl. Nadesłano już pierwsze zgłoszenia. Najciekawsze prace wybierze komisja konkursowa, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe i gadżety miejskie.

Pomysł konkursu jest na tyle uniwersalny, że z powodzeniem można go zmodyfikować i zastosować w odniesieniu do innych miast i regionów, a także wykorzystać dla potrzeb domowych zajęć z dziećmi. Tutaj pretekstem do stworzenia fabuły mogą być opowieści rodzinne. Z efektami dziecięcej kreatywności z pewnością chętnie zapoznają się ciocie, wujkowie, dziadkowie oraz inni bliżsi i dalsi krewni. Powodzenia! (wt)

Źródła: se.pl, sosnowiec.pl
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay.com