Dyrektor działu mediów fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie oraz redaktor naczelna portalu Polskie Forum Rodziców i telewizji internetowej Iworis-Family Elżbieta Lachman została nagrodzona w konkursie „Znaki Dobra”.
 
Uroczyste wręczenie nagrody miało miejsce 7 października podczas Konwencji Przyszłości dla Polski w Domu Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu.

Nagroda przyznawana jest za działalność społeczną, teksty dziennikarskie, audycje radiowe i telewizyjne z Wielkopolski, których rezultatem jest szeroko pojęte dobro w życiu społecznym.

W liście gratulacyjnym skierowanym do red. Elżbiety Lachman członkowie Kapituły Nagrody „Znaki Dobra” napisali m.in.: „Ta nagroda jest zwieńczeniem wysiłków i dowodem Pani wytrwałości i pasji w dążeniu do odkrywania ciekawych i potrzebnych społecznie tematów dziennikarskich”.
 
870 KADR pismo n

Laureatami poprzednich edycji konkursu byli dziennikarze z lokalnych stacji radiowych i telewizyjnych, gazet oraz innych wielkopolskich mediów, którzy nagłaśniali problematykę społeczną ważną dla lokalnych „małych ojczyzn”.
 
Kapitułę Nagrody „Znaki Dobra” tworzą: red. Grażyna Wrońska, red. Aleksandra Wyganowska, dr Agnieszka Woch-Juchacz i red. Zbigniew Ostrowski.
 
Red. Elżbieta Lachman jest od lat związana z mediami. Swoją karierę zawodową rozpoczynała w „Głosie Wielkopolskim”, pracowała także w Radiu Poznań i Grupie Medialnej Święty Wojciech, a obecnie jest dyrektorem działu mediów w fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie oraz redaktor naczelną portalu Polskie Forum Rodziców i telewizji internetowej Iworis-Family.
 
Zajmuje się głównie tematyką społeczną, zwłaszcza rodzinną; jest ekspertką w problematyce rodzinnej, roli społecznej i kulturowej kobiet, tematyce wychowania i edukacji, współrealizatorką licznych akcji informacyjnych o rodzicielstwie; ekspertką ds. narzędzi w europejskiej polityce rodzinnej; inicjatorką powstania i współautorką koncepcji Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu.
 
Odbyła staże w niemieckiej prasie regionalnej m.in. w Hanowerze i Stuttgarcie; była przewodniczącą podkomisji ds. mediów oraz członkinią Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także Rady Rodziny Dużej przy Prezydencie Miasta Poznania I kadencji i wiceprzewodniczącą II kadencji. Zasiada w Radzie Rodziny przy Wojewodzie Wielkopolskim. Uczestniczka i prelegentka wielu konferencji o tematyce rodzinnej.
 
Autor: wit
Źródło: własne, Głos Wielkopolski, iworis.pl
Zdjęcia: Katarzyna Lachman