Dr Szwarc: Liczba urodzeń we wrześniu jest o 3 tys. większa niż w sierpniu

online g3e14dd9c0 1280Ekspert Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Demografii na łamach „Naszego Dziennika” skomentował wrześniowe, optymistyczne dane demograficzne Głównego Urzędu Statystycznego.
 
Jak czytamy w okładkowym artykule red. Urszuli Wróbel „Jaskółka w demografii?”, wrzesień był miesiącem, w którym w Polsce urodziło się najwięcej dzieci w tym roku. Tym samym dane opublikowane ostatnio przez Główny Urząd Statystyczny są wyjątkowo optymistyczne.
 
Poproszony o komentarz dr Krzysztof Szwarc sprecyzował, że we wrześniu odnotowano w Polsce 31 tys. narodzin, co jest najwyższą tegoroczną liczbą w ujęciu miesięcznym, a po raz ostatni do tej pory zanotowano ponad 30 tys. urodzeń we wrześniu ubiegłego roku. Jak dodał, liczba urodzeń we wrześniu jest o 3 tys. większa niż w sierpniu, co stanowi wzrost o ponad 10 proc.
 
Dobrze znany naszym Czytelnikom dr Krzysztof Szwarc jest ekspertem Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Demografii, Wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pracownikiem Katedry Pracy i Polityki Społecznej. W październiku 2007 r. obronił pracę doktorską „Determinanty głębokości ubóstwa gospodarstw domowych objętych pomocą społeczną w Poznaniu w latach 2001-2003”. Specjalistą w badaniach demograficznych oraz jakości życia ludności. Sześciokrotnie nagradzany w plebiscycie Parlamentu Studenckiego UEP na „Ćwiczeniowca Roku”. Od 2004 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Statystycznego, a w latach 2007-2010 był także członkiem Komitetu Nauk Demograficznych Polskiej Akademii Nauk. Współautor koncepcji pierwszego w Polsce Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu. Członek Rady Rodziny przy Wojewodzie Wielkopolskim, a także Rady Rodziny przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Artykuł można przeczytać TUTAJ
 
oprac KP
zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com
Fixed Bottom Toolbar