Już jutro startuje Poznański Kongres Gospodarczy. To druga edycja tego ważnego spotkania dotyczącego nie tylko problemów ekonomicznych. Polskie Forum Rodziców jest patronem medialnym wydarzenia, a wśród gości kongresu znaleźli się zarówno prof. Michał A. Michalski z UAM w Poznaniu, prezes fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, jaki i współpracownicy tej fundacji.

 
870 Dzialaj z nami
 
Poznański Kongres Gospodarczy jest wydarzeniem, które łączy w sobie dyskusje o przyszłości Poznania, Wielkopolski i Polski w ujęciu gospodarczym, ekologicznym, technologicznym, a nawet geopolitycznym. Będzie trwało w dniach 28-29 września 2023 r.
 

Gospodarka nie może funkcjonować bez rodziny

Jutro (czwartek, 28 września 2023 r. ) o godz. 11:45-12:53 odbędzie się panel dyskusyjny „Dlaczego gospodarka potrzebuje rodziny?”. Uczestnicy dyskusji, której moderatorem będzie dr hab. prof. UAM Michał A. Michalski, prezes fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, zastanowią się m.in. nad kwestią czy gospodarka może funkcjonować bez rodziny? Nie do końca sprawa wydaje się oczywista, a świadomość tego z trudem wydaje się przebijać do powszechnej świadomości.
 
Stosując pojęcia z dziedziny ekonomii - rodzina to najważniejsza „fabryka” kapitału ludzkiego, na co zwracał uwagę przed laty Gary S. Becker, laureat ekonomicznej nagrody Nobla. Kapitał ludzki, to - jak głosi współczesna ekonomia - najważniejszy czynnik wpływający na konkurencyjność i potencjał rozwojowy zarówno pojedynczych przedsiębiorstw, jak i całych gospodarek.
 
870 2
 
Rodzina to także „niewidzialna gospodarka” produkująca rękami wszystkich pokoleń w rodzinie dobra i usługi, a więc tworząca „niewidzialne bogactwo”, bo wciąż niedostrzegane i nieliczone w ramach PKB. Oznacza to, że jeśli zależy nam na realnym i trwałym wzroście gospodarczym, nie możemy ignorować roli, jaką w tym względzie odgrywa rodzina, a zarazem powinniśmy świadomie i adekwatnie tworzyć warunki i rozwiązania, aby jej kondycja sprzyjała rozwojowi gospodarczemu.
 
W panelu wezmą udział: Marlena Maląg - Minister Rodziny i Polityki Społecznej, dr Adam Zych - prezes Fundacji ProjektPL, Krzysztof Rosenkiewicz - radny Miasta Poznania, Dariusz Cupiał - twórca społeczności Tato.net oraz dr hab. prof. Uniwersytetu Szczecińskiego Wojciech Jarecki - ekonomista, badacz kapitału ludzkiego.
 

Półtorej setki specjalistów na dwudziestu panelach

Na Kongresie, który wystąpi 150 specjalistów. Pojawią się oni w ramach ponad 20 paneli dyskusyjnych i debat. Organizatorzy spodziewają się ok. 1500 uczestników.
 
W programie II edycji Kongresu będzie można znaleźć panele dotykające najważniejszych tematów dla polskiego społeczeństwa i gospodarki. Należą do nich m.in. takie debaty, jak: „Energetyczna przyszłość Polski. Co zapewni nam bezpieczeństwo i nowoczesność?”, „Gospodarka i sprawy globalne. Wyzwania stojące przed Polską, Europą i światem” czy „Polska-Anglia-Ukraina. Nowy sojusz w czasach niepokoju”. Część paneli odbędzie się w języku angielskim.
 
870 6
 
- Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy zaprosić Państwa na drugą edycję Poznańskiego Kongresu Gospodarczego – mówi Jan Zujewicz z Instytutu Poznańskiego, organizatora Kongresu. – Pierwsza edycja w zeszłym roku pokazała, że takie wydarzenie jest w Poznaniu potrzebne – wzięło w nim udział ponad 1000 uczestników - dodaje Zujewicz.
 
Pełen program wydarzenia oraz aktualności na temat PKG 2023 można znaleźć na stronie: www.kongres.poznanski.org.
 

Po rejestracji można bezpłatnie wziąć udział w PGK

Poznański Kongres Gospodarczy jest wydarzeniem bezpłatnym. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja, która prowadzona jest pod adresem: https://pkg2023.konfeo.com/.
 
870 logo PKG 2023 08 02 1
 
W tym roku organizatorzy przygotowali także specjalną Strefę VIP. Bilety i dodatkowe informacje o Strefie VIP można pozyskać pod adresem: https://strefavip-pkg2023.konfeo.com/.
 
Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-29 września w przestrzeniach hotelu Novotel Centrum Poznań (pl. Władysława Andersa 1, 61-894 Poznań).
 
Organizatorem Poznańskiego Kongresu Gospodarczego jest Instytut Poznański - think tank zajmujący się sprawami miejskimi, samorządowymi, społecznymi i międzynarodowymi, którego misją jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i wzmacnianie aktywności społecznej obywateli.
 
CZYTAJ TAKŻE:
 
 
Oprac.: wit
Źródło: Instytut Poznański
Zdjęcia: Instytut Poznański
 
870 Dzialaj z nami