Druga Strona tytuł12 lutego w Poznaniu w kinie Rialto odbyła się premiera filmu krótkometrażowego pt. "DRUGA STRONA" wg scenariusza i w reżyserii młodego twórcy Adama PACZKOWSKIEGO.
 
Depresja w roli głównej
Pierwotnie obraz miał nosić tytuł "DEPRESSION", bo to właśnie ona jest de facto głównym bohaterem opowieści. Rutyna dnia codziennego, powierzchowne relacje z rodzicami i bratem, brak więzi z rówieśnikami, brak odpowiedzi na najważniejsze życiowe pytania spychają licealistę w pustkę, z której nie jest w stanie się wydostać. Ważną rolę w historii Paczkowskiego odegrały też opinie tzw. znajomych z mediów społecznościowych.
 
Adam Paczkowski opowiedział o depresji
Opowieść Adama Paczkowskiego o depresji wśród nastolatków jest przeszywająca. Nie można przejść obok niej obojętnie.
Reżyser, zapowiadając film, nie krył wzruszenia. Rodzice, nauczyciele, pedagodzy, katecheci powinni ten film zobaczyć obowiązkowo. Nie ma w nim zbędnych słów, ani ujęć. Widać, że debiutujący twórca kocha kino, umiał skutecznie zaangażować i zainspirować młodych aktorów w wieku od 17 do 20 lat, którzy odegrali swoje role doskonale.
 
DrugaStrona5"Druga strona" - krótka historia z przesłaniem
Ojciec młodego twórcy - Przemysław Paczkowski uważa, że dzieło jest warte obejrzenia na płaszczyźnie idei, gry, montażu i muzyki. Jest dumny z syna i cieszy się z udanego udziału młodzieży. W zaproszeniu na premierę napisał: "30 lat temu byłem zaangażowany w sprzedaż książek i filmów religijnych, zawsze chciałem coś obrazowego stworzyć, syn dokonał…"
 
Gratulujemy i czekamy na kolejny film!
 
Na zdjęciach m.in: Adam Paczkowski, Przemysław Paczkowski, Krzysztof Paczkowski oraz Małgorzata Małecka, ekspert IWORIS i Ela Lachman z Polskiego Forum Rodziców.
Film nie powstałby bez mecenatu firmy LINTELI z Zakrzewa, wsparcia Fundacji Zakłady Kórnickie i Fundacji Uskrzydleni.
#depresja #depresjanstolatków, #problemynastolatków #kryzysmałżeński #więzirodzinne #ojciecisyn #matkaisyn #miłośćwrodzinie #drugastrona