- Rodzicu, pamiętaj, że aby dalej otrzymywać świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”, musisz złożyć nowy wniosek na nowy okres świadczeniowy. Jeżeli zrobisz to do końca kwietnia br., zachowasz ciągłość wypłaty 500+ - przypomina resort rodziny i polityki społecznej.
 
I tak, jak podaje ministerstwo, nowy okres świadczeniowy programu „Rodzina 500+” rozpocznie się 1 czerwca tego roku i będzie obowiązywał do 31 maja roku przyszłego. Rodzic pragnący w dalszym ciągu korzystać z tego świadczenia, zobowiązany jest do złożenia nowego wniosku.
 
870 program 500 plus
 
Co ważne, w tym roku wniosek o świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+” złożymy wyłącznie online. Rodzice mogą w tym celu skorzystać z portalu Empatia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS lub bankowości elektronicznej. Co nie mniej ważne, tylko złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje zachowanie ciągłości wypłaty świadczenia wychowawczego.
 
Ministerstwo rodziny i polityki społecznej podaje, iż nabór wniosków na okres świadczeniowy obowiązujący od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. rozpoczął się 1 lutego br., a do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli już ponad 3,2 mln wniosków obejmujących blisko 5,2 mln dzieci.
 
__________
oprac.: kjp
źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
zdjęcie: Pixabay