Będą rozdawać rowery pierwszakom!
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay.com

Będą rozdawać rowery pierwszakom!

Władze miejskie Szprotawy (woj. Lubuskie) znalazły odpowiedź na pandemię i wszechobecną elektronikę, a także na promowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży tamtejszych szkół – będą rozdawać rowery uczniom. Rowery z akcesoriami otrzyma każdy pierwszoklasista rozpoczynający w tym roku naukę w szkole podstawowej i liceum.
 
W miejskiej kasie zarezerwowano 250 tys. zł na zakup rowerów dla uczniów. Program ma trwać przez kilka najbliższych lat – planują pomysłodawcy.
 
Urząd miasta każdego roku zakupi i przekaże do szkół 250 rowerów, a placówki oświatowe sprezentują je młodzieży. - Dyrektorzy na podstawie umów przekażą uczniom te rowery w użyczenie i po kilku latach – umowy mają być tak sformułowane – rower będzie przechodził na własność ucznia – informuje Maciej Boryna z UM w Szprotawie.
 
- Pragniemy, by oferta naszych szkół była jak najbardziej atrakcyjna dla uczniów, stąd inwestujemy znaczące środki w podnoszenie jakości bazy oświatowej, sportowej oraz wyposażenie szkół – mówi burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik. - Pomysł z programem „Rower dla pierwszaka” ma zachęcić uczniów do większej aktywności ruchowej i podnoszenia stanu świadomości w zakresie zdrowego trybu życia - dodaje.
 
Akcja realizowana w ramach programu promocji gminnej bazy oświatowej pn. „Rower dla pierwszaka” jest adresowana do uczniów szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Szprotawa i ma się rozpocząć we wrześniu br. Stanowi ona część wielkiego projektu, w ramach którego powstanie m.in. 20 km ścieżek rowerowych, łączących się z nowosolskimi i zielonogórskimi, miasteczko ruchu drogowego oraz nowy skatepark.
 
 
Oprac.: wit
Źródło: szprotawa.pl, gorzow.tvp.pl, zagan.naszemiasto.pl
Zdjęcie: Pixabay.com

Fixed Bottom Toolbar