Dzisiaj jest
Pomysł na ferie z rodziną
Information
10 grudzień 2019 - SPOTKANIA
2017 02 26 WCamp 3Maciej Gramacki
podróżnik

Pod koniec roku każdy wybiegający myślami w niedaleką przyszłość rodzic przypomina sobie słowo “ferie” i jednocześnie zadaje pytanie, co robić w najbliższym sezonie? Wszystko rozpoczyna się od ustalenia, czy uda się zgrać terminy urlopów rodziców i czy będzie możliwy wyjazd całą rodziną. W drugiej kolejności - czy fundusze pozwalają na pobyt poza miejscem zamieszkania. W przypadku problemów z urlopem na ogół nie pozostaje nic innego niż tradycyjne półkolonie lub zimowe obozy dla samych dzieci.

Nie każdy rodzic ma jednak tyle pewności, co do rozwoju emocjonalnego i społecznego swojego dziecka (a czasem na tyle zaufania do organizatorów wypoczynku), że wyśle je samo na zimową wyprawę. Chcąc budować relacje, wychowywać, dobrze się bawiąc przy okazji - rodziny decydują się na ogół na wspólne zimowe wyjazdy. Tu otwiera się cały katalog możliwości. Rozpoczynają się one od pobytów w pięciogwiazdkowych hotelach SPA, które z pewnością dają możliwość relaksu, z drugiej strony słono kosztująa  atrakcje, z których można korzystać mogą przyćmić chęć poznania regionu, w którym się znajdują. Kuszą też propozycje wyjazdów na narty na słoneczne stoki Włoch, Austrii czy Francji. To świetna propozycja dla wielbicieli jednej czy dwóch desek. Choć, żeby trud dalszej podróży miał sens, każdy członek rodziny powinien mieć chociażby podstawowe umiejętności narciarskie i chęć spędzenia na stoku przynajmniej połowy dnia. Te same możliwości daje wyjazd na narty i snowboard w Polskie góry, ale niestety nasze stoki są coraz bardziej zatłoczone, a to oznacza kolejki do wyciągów. Takich z pewnością nie ma za granicą po sezonie - w marcu i kwietniu, kiedy skipassy są tańsze, ale wówczas… dzieci nie mają ferii. I tu rodzinne dylematy wyjazdowe zataczają koło.

Wśród poszukiwań ciekawych propozycji, warto zwrócić uwagę na nietypową formę rodzinnego wyjazdu: WinterCamp Family. Z jednej strony, to górskie atrakcje dla dzieci, a z drugiej - program szkoleniowy dla rodziców. Bo to, co odróżnia WinterCamp od innych "zimowisk”, to temat bezpieczeństwa w górach. Wszyscy biorą udział w szkoleniach dotyczących lawin, wspinaczki (także lodowej), poruszania się zimą w terenie górskim, terenoznawstwa, biwakowania, dobierania górskiego sprzętu czy pierwszej pomocy w górach. Dorośli zgłębiają te tematy - głównie praktycznie - pod okiem doświadczonych instruktorów, dzieciaki także, choć tu jest zdecydowanie więcej zabawy. WinterCamp Family, to również spotkania - fora wymiany doświadczeń aktywnych rodzin połączone z warsztatami wychowawczymi, komunikacyjnymi czy inspiracyjnymi. To doskonała okazja do poznania entuzjastów górskiej turystyki i nawiązania przyjaźni.

Nieodłącznym elementem WinterCamp Family są wieczorne spotkania z himalaistami, alpinistami, podróżnikami - w tym także z podróżującymi rodzinami - przebiegające w wyjątkowej, kameralnej atmosferze. A także gry integracyjne, ogniska, czy… śpiewogranie. Ciekawe tematy dla dzieciaków, potężna dawka wiedzy dla rodziców, fantastyczni ludzie i aż pięć dni doskonałej rodzinnej zabawy. Dla wielbicieli gór, to szansa na zapoznanie z nimi kolejnego pokolenia, powrotu do swojego hobby, zdobycia nowych lub podszlifowania dotychczasowych umiejętności.

Szczegóły dotyczące WinterCamp Family można znaleźć tutaj i tutaj.

2017 02 24 WCamp 42018 02 17 WinterCamp 112018 02 17 WinterCamp 18

Autor jest podróżnikiem, ojcem trojga dzieci; razem z żoną Agatą i dziećmi – Tomkiem, Igą i Jankiem (w wieku od 6 do 10 lat) - odbył półroczną podróż dookoła świata, z której wrócili w marcu 2019 r.

336x280 Zagrozenia