Dzisiaj jest
Konferencja o rodzinie
Information
17 wrzesień 2019 - FORUM PRAWNE

konferencja Ordo Iuris

W czwartek 26 września w Warszawie odbędzie się konferencja, której jednym z celów jest omówienie zagrożeń wynikających z wprowadzania szkodliwych ideologii do szkół. Ponad 30 naukowców i ekspertów różnych dziedzin z Polski i zagranicy zapowiedziało swój udział, wśród nich m.in.: prof. Ligia de Jesús Castaldi z Ave Maria School of Law, która przypomni, jak wyglądały prace nad Konwencją o prawach dziecka, dr Dragan Dakić, który opowie o zagrożeniach dla praw dziecka wynikających z nowych technologii, dr hab. Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski, który będzie mówił o Samorządowej Karcie Praw Rodzin, a także Enikő Ujvári, która przedstawi rozwiązania wspierające dobro dziecka i prawa rodzin na Węgrzech.


Organizatorem konferencji jest Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Adresatami są nie tylko samorządowcy i politycy, ale także aktywni rodzice, którzy chcą się włączyć w debatę o kształcie polskiej szkoły i wsłuchać się w głosy autorytetów. 


Dr Tymoteusz Zych zaprasza już 26 września do Audytorium Maximum UKSW. Prelekcje zostaną wygłoszone w Auli Roberta Schumana przy ul. Wóycickiego 1/3, bud. 21 w Warszawie. 


Szczegółowy program wraz z listą prelegentów można znaleźć TUTAJ.